Wniosek o wydanie akt sprawy sądowej o nieopłacony abonament RTV

O obowiązku takim mówi Rozporządzenie Ministra Transportu z 25 września 2007 r. Zgodnie z tym dokumentem wszystkie dowody zarejestrowania odbiorników RTV straciły ważność w listopadzie 2008 r. Operator publiczny do tego momentu miał obowiązek nadać posiadaczom odbiorników nowe numery identyfikacyjne i powiadomić ich o tym fakcie. Tak więc z pewnością Ty nie płaciłeś abonamentu a oni z pewnością nie dopełnili obowiązku o wydaniu Ci nowego numeru identyfikacyjnego.

Przed sądową egzekucją abonamentu można się podobno obronić wysyłając do Poczty Polskiej zamieszczone na stronie pismo.

Mała dygresja: ciekawe jest to, że Poczta Polska jako zwykła spółka stała się niewiedzieć czemu egzekutorem abonamentu płaconego innej publicznej spółce jaką jest Telewizja Polska w ramach państwowego podatku abonamentowego nakładanego na niczego nieświadomych i biernych obywateli.

Pismo jakie kierujemy do Poczty zobowiązuje ją do poświadczenia wydania dokumentów których wydania prawie z całą pewnością nie dopełniono. Poczta o tym doskonale wie i z automatu umarza postępowanie egzekucyjne. Tym samym zobowiązanie do płacenia haraczu znika a my spokojnie wyrejestrowujemy odbiornik RTV o ile zapomnieliśmy zrobić tego dawno temu.

Życzę powodzenia w kraju w którym zawiłe prawo zaczyna działać nawet przeciwko pazernemu ponad miarę ustawodawcy.

  • wniosek o wydanie akt sprawy w związku z egzekucją nieopłaconego abonamentu RTV
  • Poczta Polska – nieopłacony abonament RTV za radio i telewizję
  • Wniosek o wydanie akt sprawy sądowej o nieopłacony abonament RTV
pdf   odt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *